Достапни линкови

Брисел: Стандардите за одржување на референдумот за независност на Црна Гора мора да се почитуваат


Високиот претставник на Европската Унија, Хавиер Солана изјавил дека стандардите за одржување на референдумот за државниот статус на Црна Гора ќе мора ригорозно да се почитуваат. Солана ја повторил поранешната оценка дека црногорскиот референдум може да го одложи напредокот во преговорите на Србија и Црна Гора за влез во Унијата.
XS
SM
MD
LG