Достапни линкови

Багдад: Убиени тројца членови на ирачките безбедносни сили


Тројца членови на Ирачките безбедносни сили денеска биле убиени во Багдад. Во три одвоени напади бунтовниците ја нападнале полициската станица во источен Багдад. Деветнаесет ирачки војници пак вчера беа убиени поради напорите да ги ослободат четворицата киднапирани странски државјани.
XS
SM
MD
LG