Достапни линкови

Кабул: Дводневна регионална конференција


Во Кабул денеска започна дводневната конференција чија цел е поблиска соработка во регионот. Претседателот Хамид Карзаи изјави дека Авганистан е мостот во регионалната трговија и пазарот на работна сила. Тој истакна дека сите земји во регионот се засегнати од тероризмот и друга значајна област за соработка би била заедничката борба против тероризмот, која ќе овозможи подобар економски развој и инвестиции во регионот.
XS
SM
MD
LG