Достапни линкови

Казахстан: Денеска претседателски избори


Во Казахстан денеска се одржуваат претседателски избори Околу осум и пол милиони жители на Казахстан имаат право на глас за еден од петте кандидати. Според првичните истражувања на јавното мислење, долгогодишниот лидер Нурсултан Назарбаев ќе освои нов мандат со дури 71% од гласовите, додека другите кандидати ќе имаат само 2%.
XS
SM
MD
LG