Достапни линкови

Москва: Посета на германскиот шеф на дипломатијата Франк Валтер


Преговорите со Иран за гаранциите дека нема да произведе нуклеарно оружје и прогресот околу нафтоводот на рускиот Газпром и германскиот ЕОН се топ теми на денешните разговори во Москва меѓу рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров и неговиот германски колега Франк Валтер. На почетокот на идната година е предвидена посета на Моска и на новиот германски канцелар Ангела Меркел.
XS
SM
MD
LG