Достапни линкови

Белград: Френк Фишнер американски претставник на преговорите за статусот на Косово


Американската администрација, како што јавува МИА повикувајки се на Танјуг, го именувала пензионираниот професионален дипломат Френк Вишнер за американски преставник на преговорите за статусот на Косово. Вишнер во својата кариера бил американски амбасадор во повеќе земји, меѓу кои Индија и Египет.
XS
SM
MD
LG