Достапни линкови

Рејли: Извршена смртна казна врз затвореник во затвор во Северна Каролина


Американскиот затвореник Кенет Бојд, осуден за двојно убиство, денеска, како што јавуваат агенциите, бил погубен во затворот во Рејли, Северна Каролина. Со тоа тој стана илјадиот затвореник врз кого е извршена смртна казна во Соединетите Држави од илјада деветстотини седумдесет и шестата година. Смртната казна е дозволена во триесет и осум американски држави.
XS
SM
MD
LG