Достапни линкови

Киев: Состанок за промоција на демократијата во источна Европа


Претседателите на неколку земји денеска во Киев учествуваат на состанок чија цел е промовирањето на демократијата во источна Европа. На форумот насловен како Заедница за демократски избор, меѓу другите, учествува и македонскиот претседател Бранко Црвенковски кој, како што е најавено, ќе оствари и повеќе билатерлани средби.
XS
SM
MD
LG