Достапни линкови

Њујорк: СЗО нема да вработува пушачи


Светската здравствена организација веќе нема да вработува пушачи како дел од нејзината заложба за контрола на употребата на тутунот. Портпаролот Јан Симпсон изјави дека Светската здравствена организација овој принцип почнал да важи од вчера.
XS
SM
MD
LG