Достапни линкови

Брисел: Торбјерн Солстрем претставник на Хавиер Солана за Приштина


Еврокомесарот Хавиер Солана денеска го наименува Торбјерн Солстрем за негов претставник во Приштина. Овој шведски дипломат кој претходно беше шеф на кабинетот на специјалниот претставник на Европската Унија во Македонија ќе учествува и во претстојните разговори за идниот статус на Косово.
XS
SM
MD
LG