Достапни линкови

Москва: Состанок на министрите за одбрана на ЗНД


Министрите за одбрана на Заедницата на независни држави денеска во Москва расправаат за меѓусебната воена соработка и за мировните операции. Состанокот се одржува зад затворени врати,а учествуваат претставници на Русија, Белорусија, Украина, Ерменија, Азербејџан, Таџикистан, Киргистан, Узбекистан и Казахстан.
XS
SM
MD
LG