Достапни линкови

Бакуба: Деветмина убиени во напад на минибус


Девет луѓе биле убиени денеска во ирачкиот град Бакуба кога маскиран напаѓач отворил оган врз еден минибус. Во меѓувреме, и натаму е неизвесна судбината на 5-мина киднапирани западни државјани. Двајца канаѓани, еден британец и еден американец се хуманитарни работници, а германскиот државјанин е археолог.
XS
SM
MD
LG