Достапни линкови

Индија: Успешен тест на суперсоничен проектил


Индија денеска успешно тестирала супер-соничен крстосувачки проектил, кој има дострел од 300 километри. Овој проектил е заеднички проект на Индија и на Русија, а првпат беше тестиран во 2001-ва година.
XS
SM
MD
LG