Достапни линкови

Камбера: Изгласана недоверба на премиерот Пол Мартин


Канадскиот парламент му изгласа недоверба на кабинетот на премиерот Пол Мартин со што се отвори патот за нови избори во земјата. Тие по се изгледа дека би се одржале кон крајот на јанураи идната година. Опозицијата побараа недовреба со образложение дека либералите, поради корупски скандали, немаат морално право да владеат.
XS
SM
MD
LG