Достапни линкови

Вашингтон: Посета на новиот шеф на германската дипломатија Франк Валтер


Прашањето за наводните тајни американски затвори во најмалку две европски земји се очекува да преовладува во денешните разговори во Вашингтон меѓу новиот шеф на германската дипломатија Франк Валтер Штајнмаер и американскиот државен секретар Кондолиза Рајс. Досега Стејт департментот ниту ги потврди, ниту ги демантираше наводите дека осомничени терористи од Авганистан и Ирак биле пренесувани во тајни затвори во Полска и Романија.
XS
SM
MD
LG