Достапни линкови

Вашингтон: Кондолиза Рајс во одбрана на неодреденото држење во притвор на осомничени терористи


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс застана во одбрана на неодреденото држење во притвор на луѓе за кои постои сомневање дека биле терористи. Според неа, ваквиот чекор продонесува за безбедноста на Соединетите Држави, но и на целиот свет. Во интервју за весникот Јуесеј тудеј Рајс вели дека осомничените мора да бидат затворени пред да извршат некој напад во кој би можело да загинат илјадници луѓе.
XS
SM
MD
LG