Достапни линкови

Берлин: 250 илјади луѓе во Германија без електрична енергија поради големите снежни бури


Околу 250 илјади луѓе во Германија веќе втора ноќ поминаа без електрична енергија поради големите снежни бури, кои предизвикаа хаос во делови од земјата. Најтешко погодени се сојузните држави Северна Рајна Вестфалија и Долна Саксонија.
XS
SM
MD
LG