Достапни линкови

Скопје: Средби на Марти Ахтисари со македонскиот државен врв


Специјалниот пратеник на Обединетите Нации во процесот на преговорите за статусот на Косово, Марти Ахтисари денеска во Скопје има средби со претседателот на Македонија Бранко Црвенковски, со премиерот Владо Бучковски и со шефот на дипломатијата Илинка Митрева. Целта е да ги слушне и македонските ставови во врска со можните решенија на косовското прашање.
XS
SM
MD
LG