Достапни линкови

Индонезија: Нов случај на заболен од птичји грип


Индонезија соопшти дека е откриен нов случај на човек заболен од птичји грип. Станува збор за 16 годишно момче во градот Бандунг, 150 километри јужно од Џакарта. Во Индонезија досега се регистрирани 12 заболени луѓе од птичји грип, од кои 7-мина починаа.
XS
SM
MD
LG