Достапни линкови

Багдад: Најмалку 4 загинати во експлозија на бомба


Најмалку 4 лица загинале при денешната експлозија на автомобил бомба во Багдад, во момент кога таму минувала американска патрола, соопшти ирачката полиција. Нема повредени американски војници. Во нападите со автомобили бомби во Ирак само во изминатава недела загинаа над 200 луѓе, главно цивили.
XS
SM
MD
LG