Достапни линкови

Белград: Марти Ахтисари на средба со српскиот претседател Тадиќ


Пратеникот на Обединетите Нации за статусот на Косово Марти Ахтисари со денешните средби со српскиот претседателот Борис Тадиќ и амбасадорите на земјите членки на Контакт групата ја продолжува посетата на Белград. Вчера на Ахтисари му беше предадена резолуцијата за преговорите за Косово на српскиот парламент и му беше преставен преговарачкиот тим.
XS
SM
MD
LG