Достапни линкови

Сараево: Старт на разговорите за Договорот за стабилизација и асоцијација со ЕУ


Комесарот за проширување на Европската Комисја Оли Рен денеска во Сараево формално го означува стартот на разговорите меѓу Европската Унија и Босна и Херцеговина за Договорот за стабилизација и Асоцијација. Европската Комисија оцени дека овие разговори ќе траат една година.
XS
SM
MD
LG