Достапни линкови

Токио: Ирачкиот шеф на дипломатијата бара продолжување на мандатот на јапонските сили во Ирак


Ирачкиот министер за надворешни работи Хошиар Зебари денеска во Токио побара Јапонија да го продолжи присуството на своите 600 војници во Ирак и по 14 декември. На прес конференцијата премиерот Јунихиро Коизуми ова не го коментираше, а претходно Токио најави дека ова прашање наскоро ќе биде решено.
XS
SM
MD
LG