Достапни линкови

Рафа: Отварање на граничниот премин меѓу Газа и Египет


Со денешната церемонија на отворањето на преминот Рафа меѓу Газа и Египет ќе раководи палестинскиот премиер Махмуд Абаз. Тоа е единствената директна врска на газа со надворешниот свет и според портпаролот на израелската влада церемонијата ќе покаже дека Палестинците сега ја имаат целосната контрола врз Појасот Газа.
XS
SM
MD
LG