Достапни линкови

Белград: Предлог на српскиот претседател Тадиќ за преговорите за статусот на Косово


Претседателот на Србија Борис Тадиќ и доставил предлог на српската влада за преговорите за статусот на Косово, кој предвидува создавање два ентитета во покраината, - српски и албански. За ваквиот предлог Тадиќ разговарал со рускиот претседател Владимир Путин при неодамнешната посета на Москва.
XS
SM
MD
LG