Достапни линкови

Лондон: Посета на новиот германски канцелар Ангела Меркел


Новиот германски канцелар Ангела Меркел денеска е во посета на Лондон на разговори со британскиот премиер Тони Блер. Покрај билатералните прашања, една од главните теми е буџетот на Европската Унија. Вчера Меркел ги посети Париз и Брисел.
XS
SM
MD
LG