Достапни линкови

Рим: Продолжува посетата на претседателот Црвенковски


Македонскиот претседател Бранко Црвенковски во рамките на посетата на Италија, денеска ќе разговара со претседателот на Сенатот Марчело Перо и со поранешниот претседател на Европската Комисија, Романо Проди. Синоќа Црвенкоски оствари средба со италијанскиот премиер Силвио Берлускони, кој изразил подршка за македонските аспирации за членство во Европската Унија.
XS
SM
MD
LG