Достапни линкови

Рим: Македонскиот претседател Црвенковски во посета на Италија


Македонскиот претседател Бранко Црвенковски денеска и утре престојува во работна посета на Италија, во чии рамки ќе се сретне со премиерот Силвио Берлускони. На оваа средба, како што е соопштено во Скопје, Црвенковски ќе побарал поддршка од Берлускони на претстојниот самит на Европската Унија Македонија да добие статус на кандидат за членка на Унијата.
XS
SM
MD
LG