Достапни линкови

Тирана: Албанското Собрание усвои резолуција за Косово


Албанското собрание синоќа усвои резолуција за Косово. Со неа е поздравена одлуката на Советот за Безбедност на Обединетите Нации и ја истакнува потребата од премин од актуелниот статус во создавање независна и демократска европска држава.
XS
SM
MD
LG