Достапни линкови

Приштина: Пристигнува пратеникот на ОН Марти Ахтисари


Пратеникот на Обединетите Нации Марти Ахтисари денеска пристигнува во Приштина, во рамки на подготовките за почеток на преговорите за статусот на Косово. Предвидено е Ахтисари во среда да престојува во Белград, а според некои најави, ќе ги посети и Скопје, Подгорица и Тирана. Финскиот дипломат има цел да овозможи директни преговори меѓу Белград и Приштина за статусот на Косово.
XS
SM
MD
LG