Достапни линкови

Ерусалим: Шарон бара распуштање на парламентот


Израелскиот премиер Ариел Шарон побарал од претседателот Моше Кацав да го распушти парламентот, со образложение дека не функционира како што треба. Претседателот Кацав изјави дека веднаш ќе ги започне консултациите за предвремени парламентарни избори, чиј редовен термин беше ноември наредната година.
XS
SM
MD
LG