Достапни линкови

Анкара: Премиерот Ердоган во посета на југоисточна Турција


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган денеска е во посета на југоисточна Турција во обид да ги смири тензиите меѓу курдското население. Во градот Семдинли, Ердоган вети дека владата ќе ги истражи наводите за убиства на курди од страна на безбедносните сили.
XS
SM
MD
LG