Достапни линкови

Ирак: 120 лица загинаа во повеќе напади во изминатите два дена


Пет американски војници загинале, а пет други се ранети при две експлозии на бомби во близина на ирачкиот град Беиџи, соопшти американската армија. Синоќа во самоубиствен напад со автомобил бомба северно од Багдад, загинаа 35 лица, а 50 беа повредени. Во неколку самоубиствени напади во Ирак, во изминативе два дена загинаа повеќе од 120 лица.
XS
SM
MD
LG