Достапни линкови

Москва: Помал патнички авион се урна, осум лица загинаа


Патнички авион од типот ,,Цесна,, се урнал доцна синоќа во близина на Москва, при што загинале осум патници и членови на екипажот. Авионот патувал на релација Вороњез Москва, а во него како што се соопштува се наоѓал и Игор Олшањски, син и помошник на пратеник од руската Државна Дума.
XS
SM
MD
LG