Достапни линкови

Истанбул: Едно лице загинало во експлозија на бомба


Во синоќешниот бомбашки напад во Истанбул, како што јавуваат агенциите, едно лице загинало, а дванаесет биле повредени. Бомбата била поставена во близина на еден забавен парк на западниот брег на Босфор. Се сомнева дека нападот го извршиле бунтовниците на Курдската работнича партија.
XS
SM
MD
LG