Достапни линкови

Осан: Буш ги отрфли повиците на Конгресот за повлекување од Ирак


Амриканскиот претседател Џорџ Буш ги отфрли повиците од Конгресот за повлекување на американските сили од Ирак. Во говорот во американската база Осан во Јужна Кореа, претседателот Буш наведе дека американскиот воен врв оценува оти повлекувањето на војниците во овој момент би претставувало рецепт за пропаст. ,,Ќе останеме во Ирак се додека не победиме,“ изјави Буш.
XS
SM
MD
LG