Достапни линкови

Лондон: Средба за иранската нуклеарна програма


Во Лондон денеска ќе се одржи неформален состанок меѓу претставници на Соединетите Држави, Велика Британија, Франција и Германија за иранската нуклеарна програма. Во наредната недела ќе се состане и бордот на Меѓународната агенција за атомска енергија, кој треба да реши дали случајот Иран да оди пред Советот за безбедност на Обединетите Нации заради можни санкции.
XS
SM
MD
LG