Достапни линкови

Багдад: 6 загинати, 40 повредени при експлозии


Најмалку 6 лица загинале, а над 40 биле повредени при денешните две експлозии на автомобили бомби во Багдад. Од симултаните екплозии се урнала и една зграда, па се стархува дека бројот на настраданите би можел да биде поголем.
XS
SM
MD
LG