Достапни линкови

Тел Авив: Постигната согласност за предвремени избори


Израелскиот премиер Ариел Шарон од конзервативната Ликуд партија и лидерот на лабористите Амир Перец постигнаа согласност за одржување предвремени парламентарни избори во март идната година. Перец претходно го услови Шарон дека ќе излезе од владата доколку не се договорат окоу предвремените избори.
XS
SM
MD
LG