Достапни линкови

Париз: Немирите се смируваат


Француската полиција денеска соопшти дека ситуацијата се нормализирала во целата земја по бранот нереди во француските предградијата на француските градови. Биле запалени деведесет и осум возила што, според полицијата е вообичаен број на ноќните инциденти во Франција. Францускиот парламент синоќа одобри продолжувањето за три месеци на вонредната состојба што владата ја прогласи во минатата недела со цел да ги смири ноќните нереди.
XS
SM
MD
LG