Достапни линкови

Неапол: Уапсени три лица – исламски милитанти


Италијанската полиција во Неапол уапсила три лица под сомневање дека се исламистички милитанти. Новинската агенција АНСА јави дека станува збор за тројца алжирци кои подготвувале терористички напад во Италија.
XS
SM
MD
LG