Достапни линкови

Кандахар: Тројца загинати во експлозија на бомба


Тројца загинати и неколкумина повредени, е билансот од денешниот самоубиствен напад со автомопбил бомба во авганистанскиот град Кандахар. Според агенциите, цел на нападот бил еден воен конвој во кој имало и американски војници. Претставник на американските сили во Авганистан соопшти дека конвојот не бил директно погоден.
XS
SM
MD
LG