Достапни линкови

Токио: Силен земјотрес, нема жртви


Земјотрес со јачина од 6,9 степени според Рихтеровата скала ја погоди изутрината северна Јапонија, кој еден час подоцна предизвикал и помало цунами, но нема жртви ниту пак материјална штета. Жителите на неколку крајбрежни села биле навреме евакуирани.
XS
SM
MD
LG