Достапни линкови

Карачи: Две лица загинале во експлозија на автомобил бомба


Две лица загинале, а 15 биле повредени при денешната екплозија на автомобил бомба пред еден американски ресторан за брза храна во пакистанскиот град Карачи. Сеуште никој не ја презел одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG