Достапни линкови

Багдад: Бомба во заштитената Зелена зона


Во близина на Зелената зона во Багдад денеска експлодирала бомба во која, според најновите информации, загинал еден полицаец додека четворица други биле повредени. Се верува дека станува збор за самоубиствен напад.
XS
SM
MD
LG