Достапни линкови

Виена: Меѓународна конференција за исламот


Авганистанскиот и ирачкиот претседател Хамид Карзаи и Џалал Талабани се меѓу учесниците на Меѓународната конференција во Виена насловена како Исламот во плуралистичкиот свет. Целта на состанокот е да се најдат начини за поцврста соработка и за подобро разбирање меѓу исламската и неисламските култури.
XS
SM
MD
LG