Достапни линкови

Западен Брег: Убиени двајца палестинци


Израелската армија убила еден од водачите на милитантното движење Ал Акса маченички бригади, во напад на Западниот брег, во градот Џенин. Израелската војска соопшти дека до нападот дошло, откако тројца палестиници отвориле оган врз нив. Во друг одвоен инцидент во Појасот Газа, според палестински извори, бил убиен уште еден палестинец, а друг е повреден.
XS
SM
MD
LG