Достапни линкови

Саудиска Арабија: Кондолиза Рајс во посета на земјата


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс е во посета на Саудиска Арабија. Рајс во рамки на посетата изјави дека се надева на поголема подршка од властите за реконструкција на Ирак, како и за поголеми демократски реформи во Саудиска Арабија. По посетата на земјата, таа ќе замине за Ерусалим на разговори со израелските и палестинските власти во врска со мировниот процес.
XS
SM
MD
LG