Достапни линкови

Багдад: Ненајавена посета на Кофи Анан


Генералниот секретар Кофи Анан пристигна во ненајавена посета на Багдад – прва по инвазијата на коалиционите сили и остранувањето на Садам Хусеин од власта во Ирак. Кога неговото пристигнување беше објавено најмалку еден автомобил бомба експлодираше на пазарот во Источен Багдад, при што 3 лица загина, а 10 – тина се повредени.
XS
SM
MD
LG