Достапни линкови

Скопје: Тери Дејвис во посета на Македонија


Генералниот секретар на Советот на Европа Тери Дејвис од денеска ќе престојува во четиридневна посета на Македонија. Тој, меѓу другото, ќе биде примен од претседателот Бранко Црвенковски, а во Охрид ќе присуствува на отворањето на Политичката школа на Советот на Европа.
XS
SM
MD
LG